Nakonec bude všechno v pořádku. Dokud to není v pořádku, není to konec.

Darwinova cena 1

17. května 2011 v 21:24 | Accuracy |  Texty
Ve Spojených státech je každoročně udělována Darwinova cena. Její nositelé se významně zasloužili o zušlechtění lidského genofondu - tím, že se z něj odstranili. Všechna ocenění jsou udělována in memoriam. Příběhy zde zmíněné jsou buďto držiteli Darwinovy ceny nebo zvláštních ocenění poroty, anebo sesbírané z internetu a z tiskových agentur.


Horolezec nezvládl štafle

Horolezci Geraldu Hommelovi, účastníkovi šesti expedic na Mount Everest, přestala v kuchyni svítit žárovka. Ze spíže vzal schůdky, postavil je pod lustr, vylezl na ně a žárovku začal vyšroubovávat. V tu chvíli se mu ale smekla noha a ostřílený osmitisícovkový borec spadl ze štaflí. Zemřel v nemocnici na těžká poranění hlavy.


Dveře od záchodu zničily letadlo

Příliš rázné zavření dveří od záchodu přivodilo v Rusku leteckou katastrofu, při níž zahynulo 50 lidí. K havárii došlo 18. března 1997 při charterovém letu z jihoruského Stavropolu do města Trabzon na severovýchodě Turecka. Rázné zavření dveří od toalety vyvolalo řetězovou reakci otřesů v záchodovém odpadu v zádi starého letadla Antonov-24. V důsledku otřesů se potom letoun ve výšce 6000 metrů nad severním Kavkazem rozlomil a zřítil k zemi. Nehodu nikdo nepřežil.


A hrome!

V září 1993, poblíž Bombaje, udeřil blesk do vlaku plného žen. Ty se lekly a ve zmatku padesát z nich vyskákalo za jízdy na koleje, kde je přejel protijedoucí vlak.


Vyspával opici, přejela ho kočka

Osmadvacetiletá řidička letos v létě nezvládla řízení nedaleko Dolního Bousova na Mladoboleslavsku. Ve vysoké rychlosti nevybrala zatáčku, a vjela do pole. Tam přejela muže, který na poli vyspával opici. Mnohačetným zraněním na místě podlehl.


Zvedni to, miláčku

Sedmačtyřicetiletý Ken Charles Barger ze Severní Karolíny se v polospánku omylem zastřelil. Když mu v noci začal zvonit mobil, zašátral rukou pod postelí, nahmátl svůj revolver, dal si ho k uchu a stiskl spoušť.

 


Anketa

Máš psa?

Ano.
Ne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama