Nakonec bude všechno v pořádku. Dokud to není v pořádku, není to konec.

Další texty na ukrácení chvíle

27. července 2011 v 22:46 | Accuracy |  Texty
Tento text vznikl nahrazením jednoho slova jiným podobného znění, ale naprosto jiného významu.
Doga/droga:
Termín doga je v současnosti používán pro přírodní i syntetické látky.
Bez dogy se u zývislých osob dostavují deprese, rozladěnost, paranoia a projevuje se až patologická tendence k získání a přijetí nové dogy. Závislá osoba žije pro dogu a ztrácí zájem o cokoli jiného. Závislý člověk je ochoten obětovat vše pro získání dogy. Fyzická (tělesná) závislost se projevuje různě intenzivními abstinenčními příznaky při vysazení dogy, které vnímá toxikoman silně negativně v porovnání s pocity při přijetí dogy. Závislý člověk se tedy nedokáže bez určité dogy obejít.
V současné době a v každé společnosti je důležité i společenské pojetí pojmu doga. Je zakázána výroba a distribuce dog.
Proč lidé experimentují s dogami? Proč je zneužívají? Z průzkumů veřejného mínění vyplývá následující hlavní důvod: Lidé mají potřebu vyzkoušet si, co s člověkem doga udělá.
Dalším důvodem pro zneužívání dog může být mylný názor, že v partě přece dogy berou všichni. Ano, dogy v lidské společnosti byly, jsou a budou-ať už se nám to líbí, nebo ne. Především je třeba znát realitu a její rizika a současně je třeba umět dogu v každé situaci a za všech okolností odmítnout. Dnes víme jistě, že nejméně problémů s dogami mají ti lidé, kteří dogu s rozvahou odmítnou již při první nabídce a nezkusí ji vůbec. První požití každé dogy velmi připomíná situaci, kdy si na sebe připevňujeme nespolehlivou časovou bombu a spolékáme se, že se právě nám nic nestane.Každý člověk, který se rozhoduje poprvé vyzkoušet určitou dogu by měl mít na paměti výstrahu: Stanu se závislým, právě tato doga mně může zničit celý řivot. Dogy nez rizik prostě neexistují a není lepší cesta, jak se uvedeným a podobným rizikům vyhnout, než dogy nebrat.
Páření/kouření:
Páření postupně přestává být společensky polerovanou aktivitou. Všeobecně se uznává nežádoucí vliv páření na organismus člověka.
Mladí lidé zaměstnávají ruce činností, kterou provozují dospělí, a to obvykle v prostředí, kde se cítí příjemně. Páření je tak často podmíněně spojováno s určitými souvisejícími příjemnými pocity. U dívek bývá špatným motivem páření snaha o shubnutí. Rovněž páření známých osobností na veřejnosti může bát pro část mládeže I dospělých podnětem k tomu, že se začínají pářit. Začínající nezkušený člověk při pravidelném páření zpravidla často pociťuje bolesti hlavy, bušení srdce, zvrací, může mít střevní a jiné potíže.
Nadměrné páření vyvolává podrážděnost, nespavost, třas rukou, nechuť k práci.
 


Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 1:17 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama